تبلیغات
جنبش ممانعت از جنگ با خدا - فرانسه به بانکداری اسلامی روی آورد!!!

ربا جنگ با خداست
جنبش ممانعت از جنگ با خدا
وبسایت جدید جنبش
وب‌سایت جدید جنبش

فرانسه به بانکداری اسلامی روی آورد!!!

تاریخ:دوشنبه 25 دی 1391-06:00 ب.ظ

وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه با حمایت از گسترش نظام بانكداری اسلامی در این كشور گفت: این نظام می تواند در برابر بحران های مالی به خوبی مقاومت كند. 
    به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از الجزیره، كریستین لاگارد وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه اعلام كرد: تشدید بحران مالی جهان موجب شده تا معاملات اسلامی در نظام بانكداری این كشور رشد چشمگیری داشته باشد . 
    وی تصریح كرد: نظام مالی اسلامی تاكید زیادی بر اصول اخلاقی دارد و این نظام می تواند در برابر بحران های مالی بین المللی به خوبی مقاومت كند . 
    وی افزود: بازارهای مالی فرانسه پتانسیل زیادی برای گسترش معاملات اسلامی دارد و دولت از این فرصت طلایی استفاده خواهد كرد . فرانسه قصد دارد مانند انگلیس معاملات اسلامی را در بانك ها و بازارهای مالی خود رواج دهد . انگلیس از سال 2004 تاكنون اقدام به این كار كرده است . 
    اولیویر باستری، استاد دانشگاه پاریس در این رابطه گفت: تصمیم دولت فرانسه برای از بین بردن محدودیت های موجود برای عقد قراردادهای اسلامی در سیستم بانكداری فرانسه ، نشانگر تلاش پاریس برای جذب سرمایه گذاران مسلمان است تا مسلمانان نیز بتوانند در چارچوب عقود اسلامی در بانك های فرانسه سرمایه گذاری كنند. 
    در حال حاضر بیش از 5میلیون مسلمان در فرانسه زندگی می كنند. 
    وی افزود: سیستم بانكداری اسلامی می تواند در شرایط كنونی نقش مهمی در نظام بانكی جهان ایفا كند. 
    بحران مالی جهان نشان داد: سیستم بانكی سرمایه داری دارای ضعف های زیادی است و سیستم بانكداری اسلامی می تواند جایگزین مناسبی برای سیستم بانكی كاپیتالیستی باشد . 
    هاروی دوشاریت، وزیر خارجه سابق فرانسه نیز ضمن حمایت از اقدام دولت فرانسه ، گفت : اجرای سیستم بانكداری اسلامی در فرانسه به نفع اقتصاد این كشور خواهد بود، چرا كه موجب جذب سرمایه های مسلمانان مقیم فرانسه خواهد شد . 
    بسیاری از مسلمانان به علت اینكه سیستم بانكی فرانسه ربوی است، تمایلی برای سرمایه گذاری در بانك ها و موسسات مالی این كشور ندارند.
    

دنبالک ها: دنیای اقتصاد